Informace o hřebci

SK WAR LEO JAC
Paint Horse
2004
Jac Boon Bar (QH) x War Leo Versa (PH)

Tento hřebec pochází z chovu ing. Kláry Šálkové, narodil se na Čeladné 22. února 2004 po otci plemene Quarter horse JAC BOON BAR (v současné době působí jako plemenný hřebec v Holandsku), který je pokračovatelem výborné reiningové linie HOLLYWOOD JAC 86, ze které pochází také slavný HOLLYWOOD DUN IT. Další z jeho slavných předků jsou VERSARY BARS, PEPPY SAN BADGER a MR SAN PEPPY, LEO SAN a LEO.
Jac vyniká mohutnou stavbou těla, klidnou vyrovnanou povahou, ochotou pracovat a krásným tříbarevným zbarvením TOVERO, které předává svým potomkům v 75% až 80%. Toto platí i pro hříbata, které se narodí z jednobarevných klisen, což máme ověřeno čtyřmi ročníky hříbat, které se po něm již narodili.

V roce 2005 se zúčastnil CZECH PAINT - APPALOOSA SHOW, kde v halterové soutěži open ve třídě 1 až 3 letých hřebců z celé ČR obsadil 2. místo a soutěž longe line 1 - years (lonžování ročků) suverénně vyhrál.
V roce 2006 na PAINT - APPALOOSA SHOW v halteru 2 letých hřebců opět obsadil 2. místo mezi konkurencí z celé republiky.
V roce 2007 poprvé JAC okusil atmosféru reiningových soutěží, kde ve třídách futurity (ČJF) a reining junior (WRC) z pěti startů dvakrát vyhrál a jednou skončil na třetím místě. Těmito výkony si u obou těchto organizací splnil kvalifikační podmínky pro start na Mistrovství České republiky, kterého se nakonec pro zranění nemohl zúčastnit.
V celoroční soutěži o titul "KŮŇ ROKU 2007" ČJF v disciplíně mladých koní REINING FUTURITY obsadil páté místo.
Rok 2007 byl také rokem, kdy vstoupil jako plemenný hřebec (ve státním registru plemeníků ČR pod číslem 2968) do své první připouštěcí sezony a byl o něj značný zájem i za hranicemi naší republiky.

2008

V roce 2008 sbíral JAC dále zkušenosti v reiningových soutěžích, kde se i v konkurenci těch nejlepších koní a jezdců v ČR neztratil a často skončil na předních místech.
Na prví APHA Show na Slovensku JAC vyhrál soutěž Reining All Ages a v chovatelské soutěži Halter čtyř-letých a starších hřebců obsadil druhé místo.
Na CZECH PAINT HORSE SHOW 2008 JAC vyhrál prestižní chovatelské klání HALTER OPEN REGULAR STALLIONS čtyřletých a starších hřebců a navíc získal i titul GRAND CHAMPION pro rok 2008, čímž se stal nejlépe ohodnoceným hřebcem plemene Paint Horse z celé České republiky. Rozhodčím byl pan JOE CARTER z Ontaria v Kanadě.
V roce 2008 se narodilo prvních 12 potomků tohoto hřebce, z nichž 8 bylo strakatých a 4 jednobarevní. Tím se přesně potvrdily genetické výpočty a předpoklady, dle kterých má JAC předávat svému potomstvu své zbarvení v 75%-tech. Toto platí i pro jednobarevné klisny. A ještě jeden statistický údaj: z těchto 12-ti JACOVÝCH potomků se narodilo 9 klisniček a 3 hřebečci.

2009

I rok 2009 byl pro JACA opět velmi úspěšný. Druhá APHA Show na Slovensku, která se konala opět v Motěšicích, byla dá se říci, plně v jeho režii. JAC suveréně vyhrál disciplíny HALTER 3,4 Yr Old and OLD AND OLDER STALLIONS a REINING JUNIOR. Navíc se také stal držitelem titulu GRAND CHAMPION pro rok 2009. V disciplíně COLOR CLASS ALL AGES AND SEXE JAC obsadil druhé místo.
Rozdodčí této show byla paní Simone De Geus z Bruselu (Belgie).
I naše Česká APHA Show, tento rok poprvé v Hipocentru Koryčany, byla pro JACA velmi úspěšná. Soutěž HALTER AGED STALLIONS OPEN REGULAR vyhrál a navíc obhájil i loňský titul GRAND CHAMPIONA, čímž se stal již dvojnásobným GRAND CHAMPIONEM roku 2009. V REINING OPEN REGULAR JAC obsadil 3. místo a v COLOR CLASS OPEN REGULAR 4. místo.
Rozhodčím byl pan Wayne Laske z USA.
Také v reiningových soutěžích ostatních organizací (NRHA, ČJF, WRC) během celé soutěžní sezony se JAC umisťoval většinou na předních místech.
Závodní dvojice Pavel Roman s hřebcem SK WAR LEO JAC byla vyhlášena PAINT HORSE CLUBEM ČR jako Champion roku 2009 v disciplíně Reining Junior Open.

Připouštěcí poplatek:

PH a QH 7.000 Kč, 280 EUR
A1/1 5.000 Kč, 200 EUR
ostatní plemena 4.000 Kč, 160 EUR

Pro 2 a více klisen jednoho chovatele či z jedné stáje nabízíme množstevní slevy dle dohody.
S garancí narození živého hříběte (při nezabřeznutí, zmetání či narození hříběte, které se dožije méně než 24 hodin po porodu).
Připouštění přirozenou plemenitbou i chlazeným spermatem.
Nabízíme kompletní servis při připouštění Vaší klisny (ustájení - možno i s hříbětem, veterinární vyšetření i léčbu případných komplikací, přepravu klisny a další ...